تکنولوژی

نحوه تعمیر صفحه نمایش ال سی دی گوشی در منزل

تنها در سال 2017، حدود 5 میلیون دارنده گوشی های هوشمند در ایالات متحده صفحه نمایش گوشی خود را شکستند. این نشان می دهد که چقدر احتمال دارد صفحه گوشی خود را بشکنید. حتی وقتی مردم مراقب باشند، ممکن است تصادفاتی رخ دهد.

برای تعمیر صفحه نمایش گوشی باید با انجام مراحل زیر آن را جدا کنید:

سطح اول
درپوش باتری و همچنین باتری و هر کارتی را از دستگاه جدا کنید. پس از اتمام، اکنون می توانید پیچ ​​های پشت دستگاه را باز کنید و همچنین پیچ های اطراف LCD را بردارید.

فاز دوم
از ابزار تیز برای جدا کردن قاب از دستگاه استفاده کنید. چوب را بین دو قسمت محفظه قرار دهید. آن را در اطراف محیط بدنه حرکت دهید تا دو قسمت از هم جدا شوند.

به برداشتن قسمت هایی از کیس ادامه دهید تا زمانی که فقط LCD و پنل کنترل باقی بمانند.

سطح سوم
اکثر دستگاه ها کابلی دارند که از LCD به کنترل پنل می رود. با بلند کردن کانکتور کابل را جدا کنید. همین کار را باید روی کابلی که از شیشه تا کنترل پنل کشیده می شود انجام دهید.

مرحله چهارم
برای بیرون آوردن LCD از محفظه آن از یک نوار بازشو استفاده کنید.برخی از دستگاه ها ممکن است از شما بخواهند که ابتدا شیشه را بردارید. اگر چنین است، باید حدود نیم دقیقه از تفنگ حرارتی روی شیشه استفاده کنید تا چسب به اندازه کافی شل شود.

مهم است به خاطر داشته باشید که برخی از دستگاه ها مانند آیفون، شیشه و LCD را با هم ترکیب می کنند. به همین دلیل مهم است که به ال سی دی جایگزین خود نگاه کنید و مطمئن شوید که دارای شیشه است. اگر وصل هستند نیازی به جدا کردن آنها نیست.

مرحله پنجم
ال سی دی جایگزین را در محفظه LCD ترک خورده قرار دهید. پس از اتمام، اکنون می توانید دستگاه خود را دوباره سرهم کنید.

مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا